Skip to main content

Współpraca z fundacjami, organizacjami, pacjententkami cierpiącymi na endometriozę i budującymi świadomość

„Moim celem jest szerzenie wiedzy na temat endometriozy. Ważne jest to, aby społeczeństwo wiedziało co to za choroba, jak się objawia u kobiet, jak ją leczyć i jak wygląda jej diagnostyka. 

Wiem doskonale, że dla kobiet cierpiących na endometriozę ogromnym wsparciem są inne kobiety, które chorują i walczą z endometriozą. Jest wiele organizacji, fundacji, stowarzyszeń, kanałów w social mediach w Polsce, gdzie kobiety mogą otrzymać wsparcie od innych kobiet. Dlatego ja też osobiście współpracuję z tymi organizacjami, aby dołożyć swoją ekspercką wiedzę i dzielić się nią z endokobietami.”

Dr n. med. Mikołaj Karmowski

Podziękowania:

  • Za wsparcie w organizacji wydarzenia - "Pokonajmy endometriozę - nowoczesne leczenie endometriozy"11.03.2023
  • Za pomoc w organizacji I prelekcji w ramach wydarzenia - "Holistyczne leczenie endometriozy". Fundacja Pokonać Endometriozę. Polska, Wrocław. 2022
  • Za znakomity wykład pt. "Hybrydowe leczenie endometriozy" podczas cyklu webinariów "Niesiemy wiedzę".
    Fundacja Pokonać Endometriozę. Polska, Wrocław.

Aktywność na rzecz zmian systemu leczenia i diagnostyki endometriozy w Polsce

„Moim dążeniem jest, aby wszystkie kobiety w Polsce chorujące na endometriozę miały łatwy dostęp do eksperckiego leczenia i diagnostyki tej choroby. Dlatego też działam aktywnie w Ministerstwie Zdrowia na rzecz powstania kompleksowego programu diagnostyki i leczenia endometriozy. Jest członkiem powołanego przez Ministra Zdrowia „Zespołu ds. opracowania propozycji rozwiązań́ w zakresie diagnostyki i leczenia endometriozy w Polsce”. Mam wielką nadzieję na zmianę systemu leczenia endometriozy w Polsce.  

Uważam, że w naszym kraju powinny powstać państwowe specjalistyczne, centra leczenia endometriozy. Powstanie programu kompleksowego leczenia i diagnostyki endometriozy dałoby szansę kobietom, których nie stać na prywatne leczenie. Priorytetową kwestią jest to, aby nasz system szkolił lekarzy oraz innych specjalistów w zakresie skutecznego leczenia endometriozy.

Dr n. med. Mikołaj Karmowski

 

Powołanie Zespołu do spraw opracowania propozycji rozwiązań w zakresie diagnostyki i
leczenia endometriozy. Szczegóły tutaj: link


 Aktywność w social mediach

„Staram się też być aktywny na swoich kanałach social mediowych i budować świadomość na temat endometriozy, dzielić się wiedzą ekspercką i edukować, uczyć aby skrócić cierpienie kobiet, aby mogły odnaleźć szybką i skuteczną drogę do podejmowania celowanego leczenia endometriozy” 

Dr n. med. Mikołaj Karmowski